Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

Hayatta hepimizin az veya çok vergi ile işlemleri olabiliyor. Sonuçta hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız ve az veya çok vergi ödemekle yükümlüyüz.

Biz de vergi dairesi ile işlemi olan kişilerin mağdur olmaması için vergi dairesi çalışma saatlerini burada paylaşmak istedik.

Vergi dairesi mesai saatleri birçok resmi kuruluş gibi diğerlerine benziyor. Yani bu saatler 08.30 – 17.30 arasıdır. 12.30 – 13.30 arasında ise öğle arası vermektedirler.

Yazlık – Kışlık saat uygulaması ile bu saatlerde yarım saatlik oynama olabiliyor. Siz yine de 1 saat erken gitmeye çalışın. ;)

Zamanında gidin, beklemeyin!

Şunlara da bakabilirsiniz;

8 Cevap

 1. Kerem diyor ki:

  Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar ama unutulan bir şey var, eğer ki işlemlerinizde parada yatırmanız gerekiyorsa ki bu en önemlisi vergi dairesi için, saat 16:00 da vezneler kapanıyor ne hikmetse :???: Ve bundan saatten sonrada gitmenin hiçbir anlamı yok :???:

 2. Barış diyor ki:

  Aynen…16:00 da kapanıyor vezne, banka hesabı olanlar gece 24:00 a kadar yatırabiliyor…Vergilendirme memurları işi yarım saat kala bırakır genelde, toplanırlar bi köşede sohbet ederler…Son yarım saat kala zahmetli bir iş (yazarkasa levhası v.b. ) götürdüğünüzde sanki bütün gün yük taşımış gibi OFFF PUFFF yapa yapa levhayı hazırlarlar… :smile:

 3. erkan şeker diyor ki:

  BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

 4. NURHAN OKAN diyor ki:

  veznelerin 16.00 da kapanması normal bence çünkü kasanın devir teslim işleri var

 5. caca diyor ki:

  17:30 da kapanan bir vergi dairesinin veznesi neden 16:00da kapatirki, ve bu kadar lakayit ukala calisan baska bir devlet dairesi varmi acaba vergi dairelerinden haric?

  • murzat diyor ki:

   17:30 da biten mesai için vezne kapanma saati 16:30 bilmiyorsun madem öğren. Ayrıca aksama kadar sen para al bakalım da onca kişiyle uğraş da görelim nasılmış. O kadar basit değil bu işler.

   • tazrum diyor ki:

    hangi iş kolay söyle de öğrenelim o zaman murzat efendi. ne kadar basit değil anlatsana teferruatını? tipik memur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>