Sağlık Ocakları Çalışma Saatleri

Her şeyin başında elbette ki sağlık gelir. Sağlık sorunu yaşadığımızda en kolay ve hızlı başvurabileceğimiz yerler ise Sağlık Ocaklarıdır. Biz de okurlarımız için Sağlık Ocakları mesai saatlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Bildiğinizi üzere sağlık ocakları hafta sonu hizmet vermemektedirler. Hafta içi çalışma saatleri ise 09.00-12.00 ile 13.00-17.00 saatleri arası hizmet vermektedirler.

Okurlarımıza küçük bir de bilgi verelim. Sağlık ocakları açılış saatleri 09.00 olarak görünse de doktorların gelmesi bazen 09.30’u bile bulabiliyor.

Konuya benzer diğer yazılar...

78 Yanıtlar

 1. nigar diyor ki:

  o küçük bilgiyi doktorlarınıza yapsanız ki 09.00’da gelsinler.
  pes yani…

  • Birol diyor ki:

   Nigar hanım, doktorların 09:00 da mesaiye başlamaları zaten suçtur. görev ihlal ve görevi suistimale girerek hastaların mağduriyetine ve kamunun zararıdemektir. Bu durumu Bağlı bulunduğunuz Aile hekimliği değerlendirme ve izleme şubesine yazılı bir dilekçe ile durumu bildirip, ilgili tarih ve sayılarını da almayı unutmayınız.

  • Birol diyor ki:

   ayrıca bilgi edinme kanunu çerçevesince şikayet dilekçenizin sonunda da dilekçenizin akıbeti hakkında yazılı bilgi isteyiniz.

  • Hakkı Hasan diyor ki:

   AJ.. AJ.. AJEY.. Hey Yavrum Hey.. Doktorlar Çok Yaşasın Iyı ki Doktorlar var.. Aldırmayın Doktorlar bu yoruma !!

  • guven doğru diyor ki:

   Muayenehane kapılarında çalışma saatleri yazılı olmalı.Bulunmama sebepleri yazılmalı.Vatandaş da ; ilgili üst makama durumu aktararak,bildirim tarih ve zamanını yazıp takip etmek suetiyle vatandaşlık görevini yerine getirmeli,telefon konuşmalarının kayıtlarının tutulduğu bu zamanda.

 2. Birol diyor ki:

  sağlık ocaklarının resmi çalışma saatleri : 08:00 12:00-13:00 öğlen arası ve 13:00 dan 17:00 a kadar. tam gün ve toplam 8 saattir. Yaz saati uygulamasıyla Şuan antalya da valiliğin 25.03.2013 tarih ve 6545 sayılı yazıları ile 08:00 12:30-13:30 öğlen arası ve 13:30 dan 17:00 a kadar ve yine 8 saat tam gündür.

 3. Birol diyor ki:

  bütün sağlık ocaklarında muayenehanelin kapılarında doktor çalışma saatlerini bildiren levhaların bulundurulması zorunludur. (Hasta hakları)
  Bu konuda iyice tatmin olmak isteyenler, bağlı bulundukları illerdeki toplum sağlığı merkezlerinden sağlık ocaklarının çalışma saatlerini kolaylıkla öğrenebilirler. Doktorların Muayenelerin 09:00 da başladığı masalına sakın kanmayın. Devletin size verdiği hakkı sonuna kadar arayın

 4. Birol diyor ki:

  Israr edenler hakkında, hastayı mağdur etmek, görevi ihmal ve kamuyu zarara uğratmak suçlarından yargılanmaları için dava bile açabilirsiniz.

 5. cihan diyor ki:

  Birol ne diyon yaw. bir dur ülkeyi kaosa sürükleyecen utanmasan …

  • birol diyor ki:

   Doktorlar insanın gözünün içine baka baka devletin vatandaşına verdiği hakkı gaspediyorlar. Bunun manevi boyutu kul hakkına maddi boyutu da Kamuyu zarara uğratmaya giriyor. Bunları yaparken de vatandaşların cahilliğinden, bilgisizliğinden ve suskunluğundan faydalanıyorlar.

  • birol diyor ki:

   Ne buyuruyor peygamberimiz: ” haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” ayrıca ” Bir haksızlık bir kötülük görürsen onu elinle düzelt, elinle düzeltemez isen dilinle düzelt, dilinle de düzeltemezsen kalbinle buğz et. Fakat en sonuncusu (kalb ile buğz etme) imanın zayıflığına delalettir.”

   • Leyla diyor ki:

    Birol bey “haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözü Hz.Ali’ye aittir, düzeltmek istedim.
    Saygılarla.

    • guven doğru diyor ki:

     Hz. Ali (r. a) rivayeti ise *”Haksizlik onunde
     egilmeyiniz , çünkü hakkınızlazla beraber serefinizide kaybedersiniz”* dir.

     Benzerlikten dolayı burada bir yanılgıya düşmüşsünüz.
     Allah’a emanet olunuz.””—–

  • sude diyor ki:

   Sizin gibilere kalsa halk vur eline al ekmeği modunda olur. Yazık

 6. R. Ahmet Kurşun diyor ki:

  Dün İzmir Çeşme’deki sağlık ocağına saat 16:10’da gittik. Bir görevli mesai saatinin 17:00’ye kadar olduğunu ancak doktorların 16:00’ya kadar hasta baktıklarını söyledi.

  Acaba 16:00’dan 17:00’ye kadar ne yapıyorlar? Kasa mı tutturuyorlar. Sağlık alanında tam bir ciddiyetsizlik!

  • birol diyor ki:

   Ahmet kardeşim sabah 08:00 kendi kafalarından 09:00 a çıkaranlar bir de mesai bitimini 17:00 dan 16:00 a alarak akılları sıra cahil halk ile dalga geçiyorlar. 2 saat cukka yani. 6 saat çalış, 8 saat parası al. ohhh suyundan da koy yani.
   . 7 saatlik hizmet yapıp, devletten 8 saatlik hizmet parası alıyorlar. Bu durum vatandaşı mağdur etmek ve kamuyu zarara uğratmak değil de nedir. ???

   Vatandaşın şikayet hakkı anayasal hakkıdır. Tüm vatandaşların bu haksızlıklar karşısında şikayet hakkını kullanmaları anayasamızda güvence altına alınmıştır. TCK 36.ve 74.maddeler.

   • birol diyor ki:

    BAKINIZ:
    http://www.ailehekimligi.gov.tr

    TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİ

    TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU
    AİLE HEKİMLİĞİ.
    Genel Mevzuat

    Yönetmelikler :
    Hasta Hakları Yönetmeliği

    Sekizinci Bölümü çok iyi okuyun.

   • birol diyor ki:

    Hakkın kullanılması olarak kabul edilen ihbar ve şikâyet hakkı, anayasanın
    36 ve 74. maddelerinde düzenlenmiştir ve herkes, kendisi veya kamu
    ile ilgili konularda yetkili makamlara şikâyette bulunmak ve dava açmak
    hakkına sahiptir. Denmektedir.

  • numan diyor ki:

   dün anneme tansiyon ilacı yazdırmak maksadıyla sağlık ocağına gittim. saat 12:15 suları. Kayıt yapan memur 13:30 dan sonra gelmemi söyledi. mesai bitimine 15 dakika var henüz dedim. 1 saat boşuna beklemek istemediğimi söylediğimde üzgünüm siztem kapalı dedi. resmi mesai saati dolmadan sistemin nasıl kapandığını sorduğumda ise, bakanlık tarafından otomatikman kapatıldığını söyledi. Şaşırmıştım ve aynı zamanda da kandırıldığımı hissediyordum. Memurun ismini sordum ve bu konuyu araştıracağımı söylediğimde bana karşı hiddetlenmeye başladı ve doktoru arayarak ” Dr. bey burada laftan anlamayan bir hasta var lütfen buraya kadar gelebilirmisiniz” dedi. Az sonra dr. geldiğinde , doktora ” mesainin bitimine 15 dakika varken sistemin bakanlık tarafından nasıl kapatıldığını sorduğumda bana bakanlığın değil kendilerinin sistemi kapattıklarını söyleyince memurun sıkıştırmam karşısında neden asabileştiğini ve olayın tamamen keyfi olduğunu anlamıştım. Sabah 1 saat akşam 1 saat ve öğlen de yarım saat çalan doktorlar helal kazançtan söz edebiliyorlar mı acaba merak ediyorum.

   • yusuf diyor ki:

    öğle arasına 15 dk kala sistemler kapatılır. sistemde sıra alan hastalar öğleden sonraya kalmasın diye.bu yapılmazsa sıra alan hastalar ”benim sıram var bana öğleden önce bak diye diretebilir ” ..ama hiç sıra yoksa ve mesaiye bitimine daha varsa ve sıra alamamışsan insan gibi rica edilirse her doktor hastasına yardımcı olur…
    bu arada sağlık ocakları artık aile sağlığı merkezi oldu ve aile hekimleri çalışıyor. aile hekimlerinin mesailerdeki görevi sadece hasta bakmak değildir..o sağlık ocağının bütün sorunlarıyla ilgileniyor ve bilgisayarına hastaları için kaydettiği bilgileri merkeze gönderiyor,sağlık müdürlüğünün istediği işlemleri yapıyor..hasta bakmak dışında o kadar çok iş var ki…hasta bakmak sadece buzdağının görunen kısmı…

    • Numan diyor ki:

     Geç bunları hemşerim. Hiç sıra yoksa,ve mesai bitimine daha varsa ve sıra alamamışsam bir de INSAN GIBI RICA EDECEKMİŞİM. BIZ HAYVAN GIBI MI KONUŞUYORUZ YANI. Ortada rica edecek bir durum mu var. Adam resmen devletin ve benim zamanımı çalıyor. Hırsıza bir de rica mı edeceğim yani. Bu pişkin cevabı verdiğine göre sen de sağlık çalışanı veya yakınırsın anlaşılan o yani. Yoksa böyle abuk subuk cümle kurmazdın.

     • Cse diyor ki:

      Numancık, bir sağlık ocağında doktorun tek işinin sen ne zaman başvurursan vur senin işini halletmek olduğunu mu sanıyorsun?

      Hekimler 8 saatin sadece bir kısmını normal hasta muayenesine ayırır. Bunun dışında yapılacaklardan sadece bir kaçını sayayım;

      – Sağlık ocağında ilaç deposunda stok düzenli denetlenecek, ilaç sayısı, son kullanma tarihleri vs sisteme girilecek. Eksikler giderilecek.

      – Sağlık ocağındaki elektronik aletlerin düzenli bakımı yapılacak.

      – tıbbi cihazların sterilizasyonu, temizlenmesi ve kalibrasyonu yapılacak.

      – çalışanların sgk primleri hesaplanıp yatırılacak. Bunlar dosyalanıp arşivlenecek. Amirlere yazı yazılıp bildirilecek.

      – elektrik su internet telefon vb giderler takip edilecek. Ödenecek. Dosyalanacak.

      – gebe kalmak istemeyen kadınlara rahim içi araç takılacak. Yada başka metodlat için egitim verilecek.

      – bebeklerin gelisim takipleri ve asilari planlanacak. Yapilacak.

      – bakanliktan haftada en az 30 defa yuzlerce sayfa gelen evraklar okunacak, istekleri degerlendirilecek. İstenen bilgiler kayitlardan bulunacak. Cevap yazilari yazilacak. Bu isler dahi saatlerce suruyor.

      – senin gibi dengesizlerin sikayetlerinden dogan sorustrmalara cevap yazilacak.

      – senin gibi dengesizlerin sikayetlerinden dogan sorusturmalara cevap yazildiktan sonra gelen “sucsuzsunuz, karsi dava acmak ister misiniz” yazilari arsivlenecek.

      – saglik ocagindaki tamir ya doktor tarafindan halledilecek, yada tamire gelen usta isi savsaklamasin diye basinda beklenecek.

      – jeneratore mazot konacak 🙂

      – hastalardan toplanan bilgiler bir ara bilgisayara girip ardindan bakanliga gonderilecek. Bu is de genelde mesainin son 1 saatinde yapilir (16-17 arasi)

      – keyfi gelen, kafasina estigi saatte gelen hasta ile laf anlasin diye mucadele edilecek..

      – yasli hastalarin diskilarinda kanser taramasi yapilacak..

      Daha coook sey var yapilacak. Hasta bakmak bunlari en sonuncusu belki..

      MESAİ İLE POLİKLİNİK YAPMAK EŞ ANLAMLI DEĞİLDİR. POLİKLİNİK
      YAPMAK MESAİMİZİN SADECE BİR PARÇASIDIR.

      BU YÜZDEN Hekimi hirsizlikla suclamak cahilliktir.

      Allah’a havele ediyorum.

    • cuma demirhan diyor ki:

     İnsan gibi yada başka türlü diye bi tabir yok bence.İşten zor güç bela izin alınarak yada başka türlü sebeplerle zaman oluşturarak mesai saati içerisinde sağlık kuruluşuna gittiğimde beni geri çevrilen vatandaş var ise genel olarak ta sürü mantığında olduğumuzdan ,sürü dışında birisi olmak insanlıktan çıkmak olarak mı değerlendiriyorsunuz

   • Murtaza diyor ki:

    Hasta olmadan ilaç yazdırmaya çalışmak,eczaneden kendi kendine ilaç alıp onu yazdırmaya çalışmak,hasta olmadığı halde hastaymış gibi rapor almak,yaşlı babam evden gelemedi diye ilacını yazdırmak,özelden tahlil istenip burada bedava deyip aile sağlığı merkezinde yaptırmaya çalışmak bunun gibi bir çok şey kanunen suçtur bir doktor şikayetçi olsa ayvayı yersiniz ama cahil vatandaş doktorların yardımcı olmasına rağmen pisleşiyorlar.

 7. maras diyor ki:

  bu gün saat 16 da gittiğimde 15:45 te mesai bitiyo dediler.

 8. birol diyor ki:

  Bir kamu görevinin yürütülmesiyle bağlantılı olarak işlendiği iddia edilen bir suç nedeniyle, ilgili kurum ve kuruluş idaresine yapılan ihbar veya şikayet, gecikmeksizin ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilir.
  Bu maddenin ihlali TCK. 279.md.sinde düzenlenmiştir.

  İHBAR VEYA ŞİKAYET ŞEKLİ NASIL OLMALI?
  m.158/5

  İhbarlar sözlü veya yazılı olabilirler. Sözlü yapıldığında hemen tutanağa bağlanacaktır. İhbarı alan ve yukarıda belirtilen bu merciler ihbarı hemen, yerine göre yasal veya adlî mercilere vereceklerdir.

 9. birol diyor ki:

  KOVUŞTURMA EVRESİNDE ŞİKAYETTEN VAZGEÇME HANGİ HALLERDE MÜMKÜN?
  m.158/6

  İhbar ve şikayete ilişkin 158. madde genel olarak aynıdır. Temel değişiklik m.158/6 da yer almıştır. Buna göre; suçun şikayete tabi olduğu fark edilmeden ve herhangi bir şikayet olmadığı halde şüpheli hakkında soruşturma yapılmış ve hakkında dava açılarak işin kovuşturma aşamasına geçilmiş ise, artık MAĞDUR AÇIKÇA ŞİKAYETTEN VAZGEÇTİĞİNİ beyan etmedikçe işin şikayete tabi olduğu ve şikayet bulunmadığı gerekçesi ile dava bitirilemeyecektir.

 10. birol diyor ki:

  Yine ayrıca :

  Aile Hekimliği , Hasta Hakları Yönetmeliği , Sekizinci Bölüm , Müracat Şikayet ve Dava Hakkı başlığı altında Madde 42’ de; Hastanın ve hasta ile ilgili bulunanların, hasta haklarının ihlali halinde, mevzuat çerçevesinde her türlü müracaat, şikayet ve dava hakları vardır. Denmektedir.

 11. birol diyor ki:

  Kamu Personelinin Sorumluluğunu Tespit Usulü
  Madde 45- Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin, hasta haklarını ihlal eden fiil ve halleri, şikayet halinde veya idarece kendiliğinden tespit edildiğinde, hadisenin takibi, soruşturulması ve gerekir ise müeyyideye bağlanması için doğrudan valiliklerce veyahut Bakanlık veya personelin görevli olduğu kurumlar tarafından müfettiş veya muhakkik görevlendirilir.

  Ayrıca Bakınız:

  Kamu Personeli Hakkındaki Müeyyideler.

 12. birol diyor ki:

  Yani size tavsiyem hakkınızı arayın, Şikayet hakkınızı sonuna kadar kullanın(yazılı), hakkınızı doktorların keyfi uğruna gasp ettirmeyin, uyarılarınızı yapın ama kesinlikle tartışma ve bağırma yolunu seçmeyin, aksi taktirde haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz.

  Çünkü doktor karşı atak yaparak, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, kendisinin hakarete uğradığını iddia edip, bir de personeli şahit göstererek sizden şikayetçi olabilir. O yüzden gayet medeni bir şekilde soğuk kanlılığınızı elden bırakmamakta fayda var.
  😎

  • hayat diyor ki:

   allah razi olsun ihtiyacim olan bilgiler paylastiniz siz ya avukatsiniz yada cok bilincli bir vatandas ..

 13. ali diyor ki:

  ögle arası 1.30 dk yok artık saglık ocagı

 14. Candan diyor ki:

  Sağlık ocağına 16:30 da gittim. Doktorlar 16:00 da gidiyor bu yüzden hiç doktor yok devlet hastanesine gidin dediler. Yer:Aydınevler Sağlık Ocağı

 15. Teoman diyor ki:

  Birolbey’e vermiş olduğu bilgiler ve ilgisinden ötürü teşekkür ederim gerçekten halkımızın bilgisizliğinden ötürü başlarına gelmeyen kalmıyor,bunları bilmek bildiğini haksızlık yapana belli etmek işlerini yapmaya mecbur edecektir…

 16. yiğit can diyor ki:

  bugün sağlık ocağına gittim numara bitti dediler o yüzden sıra numarası alamadım gittiğim saatte 3.30 civarıydı bu nedir tam olarak

 17. berna diyor ki:

  Izmir gülyaka saglik ocagi 12.00 13.30 ara veriyor resmen usulsuZlk ve kanun disi rezil bunlar

 18. ensar diyor ki:

  sabah 9 da geldim saglik ocagina kapiya cuma gunu saat 10 da mesai baslar yazmis doktor.danismaya cikistim bna sacma sapan sebepler soyliyo bu nasil bir istir anlamadim

 19. hasan batı diyor ki:

  biz köyde yaşıyoruz ilceye 18km 1,5 ay önce agrı kesici bir hap yutuyor babam yan tezir olarak kaşıntı kızarıklık venefes darlıgı evden cıkarken 112 ambulansı aradım kendi arabamla yolacıktım babamı 6.km de kaybettim ambulans 16km de karşıladı bize sonuc köylerdeki saglık ocaklarının 17.00 da kapanması igneyi bile ilceye giyoruz bi ilceye gitmemiz 50 milyona maloluyor laf başı geldimi köylü milletin efendisi oluyor soruyorum nerde efendiligimiz

  • Cse diyor ki:

   Basiniz sagolsun Hasan bey. Siz ne oneriyorsunuz. Doktorlari hic evine yollamayip fazla mi calistiralim yoksa koy saglik ocaklarina nobet tutabilsin diye fazla doktor mu gonderelim?

   Ama ulkede doktor sayisi cok cok az. Yetmiyor her yere. Sehirlerde bile cok ciddi eksik var. Bunu unutmayin.

 20. skor oyun diyor ki:

  saolun arkadaş hepiniz

 21. osman diyor ki:

  Bu ne rezalet kardesim ya saat 15.40 da saglik ocagina gittim acil olarak en yakin hastane 50 km ve ne doktor var ne hemsire esim hamile ve ben hizmet alamıyorum bu kadar kul hakkiyla nasil yiyorlar o parayi hakkim haram olsun sonrada doktoru dovmeyin kizmayin nasil insanlarsiniz siz ya hangi kamu kurumuna gitsek yatiyor memur beyler hanimlar hakkini vermeden calisanlar ins bogaziniza dursun yedikleriniz

  • Cse diyor ki:

   Koy saglik ocaginizda tek dr var ise, o doktor haftanin belli saatleri,

   – uzak koylere bir kac saat hizmet vermeye gitmek zorunda.
   – ayrica saglik ocaginin fatura yatirma, tamirat, bazi malzeme satin almalari gibi isleri icin ilceye gitmek zorunda. Bu da mesaisinin bir parcasidir.

   • ces diyor ki:

    Peki hemşireler dr olmadığı zaman mesai saatleri içinde ocakta bulunmak zorunda değil mi? Birde sağlık ocakları c.tesi açık değilmi

 22. osman diyor ki:

  184 şikayet hattini aradim sikayet ettim bu numaradan şikayet edebilirsiniz tabi kimi kime şikayet ediyorsak

 23. emre diyor ki:

  bende bugün gittim saat 3:40 civarı hasta kabulu 4:00 da bitiyor diye geri çevirdiler kaldı ki benden sonra ki hasta sayısı 4 bu nasıl bi hizmet anlayışı anlamadım arkadaşlar peşine düşün ben şikayet ettim.peşinide bırakmayacağım ilaca ihtiyacım vardı hastaydım ve ilaç alamadım.

 24. fatih diyor ki:

  Saglik ocaklari yeni adiyla ailemizin hekimleri keşke hastanın ayagına gelseler hasta hasta biz onun ayagına gitmesek! Birde hafta sonları en azından bir nöbetçi hekim olsa asm lerde ve en azından hafta sonu saglıkla ilgili telefonla danışmanlık yapsalar keşke keşkeeee

 25. selami diyor ki:

  insanlar kendileri dürüst olmadıkça sen istediğin kadar kural koy. o bir şekilde istediğini yapıyor.yeterli denetim olmayınca da daha kolay oluyor

 26. burak acikgoz diyor ki:

  Arkadaslartam 1 aydir bu sorunla kendi mahallemde ugrasmaktayim. Yakinda dava acacagim. Isimden dolayi 16.00 da gidiyorum aile hekimime. Kurum ici calisma saati 08.00 ile 17.00 yaziyor. Ancak doktorum bana saat 16.00 dan sonra bakmiyoruz diyor. Bakanligin doktorumun adina belirledigi mesai saati kapinin yaninda asmasina ragmen itiraz ediyor. Ayni zamanda bakanlik sozde onlara su kadar hasta bakacaksin diye sayi veriyormus. Sayi saat 15.00 da dolsa bile daha hasta almiyormus. Ben dinlerken sok oldum. Sonra bakanligi arayip 184 boyle bir seyin olmadigini saat 17.00 a kadar bana bakmak zorunda oldugunu soyledi. Sikayet ettim ancak ise yaramadi. Bugun yine 16.00 da gittim. Doktor almadi tartisma yaptik. Kapisini kitledi. Bende videoya aliyorum sizi diye saatten masai saat cizelgesine kadar cektim. Kapiya vurdum kapiyi acmaya calistim kapali oldugunu cektim. Tepki gostererek bagirdim. Bana bakacaksiniz dedim. Kapiya yakaaik 10 dakika vurdum hemde hic durmadan. Ardindan doktor polis cagirmis. Polisler geldi arabayla. Beni ayri dinledi doktoru ayri. Beni hakli buldu polis sonra benide uzaklastirip ayrildi. Doktorun esi gelip beni tehtit etti. Basbakanligi dahi aradim ancak sorun cozulemiyor. Ben biktim artik. Yer Ataşehir Örnek mahallesi…

  • Dr.Ergin GÜZEN diyor ki:

   Siz haklıyken kendinizi haksız konumuna sokmuşsunuz,şimdi şöyle bir şey var tüm devlet dairelerinde sadece mesai sastleri vardır,sağlık kurumlarında ise mesai saatleri genelde 08:00-12:00 ve 13:00-17:00 gibi fakat esas fark şurada muayene saatleri ise mesai saatlerinden farklıdır 09:00-12:00, 13:00-16:00 gibi olabilir,ayrıca aile sağlığı merkezi A GRUBU AİLE SAĞLIĞI MERKEZİYSE,mutlaka esnek mesai saati uygulaması vardır amam doktot yine günlük toplam 8saat mesai yapması zorunludur(mesai sadece hasta bakmak değildir,doktorun başka görevleri de vardır)A grubu Aile sağlığı Merkezinde,Esnek mesaide her gün bir doktor,sıra ile nöbetçidir, 10:00 da gelir,10:00-12:00 ve 13:00-19:00 olarak çalışılır dolayısıyle aile sağlığı merkezi haftada 14 saat fazla açık kalmış olur,bu uygulama klasik resmi daire mesaisinden farklı olup diğer devlet dairelerinde 14 saat fazla çalışır.Nöbetçi doktor saat 10:00 da gelmesini kimse şikayet edemez,bu uygulama için il sağlık müdürlüğünden onay alınır,vatandaş saat 19.00 A KADAR aile hekimi bulsun diye

  • Güler diyor ki:

   Merhaba, ben bir asm çalışanı olarak bilgilendireyim istedim. ..asm 16 da tüm Doktorlar gider fakat acil hasta için 17 kadar durmak ve bakmak zorundadırlar. .kabul etmiyorlarsa polemiği girmeyin çünkü onlar haklı çıkarırlar kendilerini ..size en yakın toplum sağlık merkezine başvurun ise yarar.emin olun. .bol şans. ..

 27. Ziya diyor ki:

  Şuan adapazari korucuk aile sagligi merkezindeyim, saat 8.50 oldu ve hala doktorlar hasta bakmaya baslamadi, bi diktir zaten izinliymis iki doktir var sadece suan ve bekleyen 20 hasta var nerdeyse, ama bakan doktor yok henuz. Bende 184 u arayip sikayet edicem, sikayetler artarsa bu isi duzeltirler sikayetler cok az bi sayida kalirsa kimse umursamaz, herkes boyle bi durum yasadigi anda usenmesin sikeayet etsin lutfen

 28. Nubar diyor ki:

  merhabalar.

  sormak ıstedıgım bır sey var acaba saglık ocakları kartal /esentepe 1 mayısta calısıyor mu bılgısı olan var mı ve ya oranın numarasını bılen var mı?yardımcı ola bılırmısnız

 29. serkan diyor ki:

  arkadaşlar birol beyin anlattığı gibi birçok sağlık ocağında bu tür uygulamalar var bende bağlı bulunduğumuz sağlık ocağını mesai sattlerinde yattıklarını öğle arası ve sabah akşama riayet etmediklerini fotoğraflarla belgeleyip bimer (başbakanlık şikayet ) e yolladım müfettiş tayin ettiler ve gereken ceza verildi şu anda muma döndüler.Haklarınız var ama doğru kullanabilmek önemli haklıyken haksız duruma düşmemek önemli onun için kavga ,dövüş ,tartışma yerine anayasal hakkınızı kullanın gereken cezayı alsınlar.Sakın birşey olmaz demeyin emin olun oluyor.Ben gördüm.

  • Birol diyor ki:

   Serkan bey tebrik ediyorum.

  • Dr.Ergin GÜZEN diyor ki:

   doktorları savunmuyorum ama siz akıllı bir doktor değil mum arıyorsunuz….
   vakti zamanında bir hükümdar oğlu için öğretmen aramış fakat öğretmenlik ücretini dolgun isteyen öğretmene ben bu parayı vermem,oğlum da kulum kölem olur demiş,öğretmen ise:para harcarsınız oğlunuzda başarılı olursa,yararlı bir insan olur,ama para cebinizde kalır ve bir de köle oğlunuz olur….

   • Ezo diyor ki:

    Bir doktor bu hikayeyle Türkiye’deki sağlık sektörünün durumunu özdeşleştirme gafletinde bulunuyorsa, kalite, eğitim ve insanlık adına söylenecek bir şey yok demektir. Yasalar belli. Doktorlar, çıkıp meydanlarda koşullarından dolayı veryansın ediyor, sinirsel bozukluklarının acısını hastalar çekiyor. Bu zamana kadar devlet hastanelerinde (sağlık ocakları da dahil) karşılaştığım, hastaya insan gibi ve özverili davranan, doğru düzgün teşhis koyan sağlık personeli bir elin parmaklarını geçmez. Doktorlar amme hizmeti yaptıklarının yeteri kadar bilincinde değiller. Kimsenin mum aradığı yok, doğru düzgün sağlık hizmeti ve yaklaşım bekliyor insanlar. Toplumda her şeyi kendine hak gören, bilinçsiz ve kendi çıkarını düşünen bir kesim var ama bu yozlaşma sağlık sektöründe de var. Sonuçta orada çalışanlar da insan! Akıllı doktor işini özveriyle ve doğru yapandır.

 30. Vardan diyor ki:

  Benim is yerime yakin olan Basaksehir saglik ocagina kac defa 16 civarinda gittigimde kapaliydi. Kac tane yasa var bu ulkede???!!!

 31. Dr.Ergin GÜZEN diyor ki:

  uzatılmış mesai denen bir kavram.uzatılmış mesaide dr.saat:10:00 da gelir,akşam 19:00 da mesaisi biter,herzaman 08:00 kuralı yok

 32. fahire diyor ki:

  Gurpinar saglik ocaginda ben mustafa bey gidiyorum adamin 9; 30 da geldi gormedimm yni

 33. Tamer diyor ki:

  Merhaba,bişey sormak istiyorum.Sağlık ocaklarında bulunan aile hekimlerine SİGORTASIZ MUAYENE olabiliyor muyuz?Olamıyorsak ücret ne kadardır acaba?

 34. emine diyor ki:

  Vallahi kimse kusura bakmasın burda bir sürü doktor da var ama her meslekte olduğu gibi doktorların da insanlıktan nasibini alamamışları var. Hastaların kltür seviyesine göre davranıp aşağılayanları her gün görüyoruz!!! Sağ olsun bazıları gerçekten insanlara önce insan olduğu için bir değer veriyor.

 35. taha diyor ki:

  Calisma saatlerinede uyulmuyor gittim saat 4 te doktor cikmis nasil bir seydir ki saat 5 te birakilmasi gerekirken erken cikiliyor bu kadarida olmaz pesdogrusu herkez gorevini yapmali ne olursa olsun babamin ogluda olsa saatinden erken gitme luksu diye bisey yok sikayetimide bildiricem ….. 👿

 36. ayhan diyor ki:

  tirede sağlık ocakları calışma saatları ne zaman

 37. HASİBE diyor ki:

  BİZİM SAĞLIK OCAĞI 4,30 TAN SONRA BAKMIYOR BURSA YILDIRIMDAKİ MALTEPE SAĞLIK OCAĞI 4,30 A KADAR DİYOR 👿

 38. Gülcan diyor ki:

  Çok afedersiniz fakat bu ülkede ne doktorlara nede başka meslek teki insanlara saygı duyulmuyor. Ülkemiz öyle bir yere geldi ki para karşılğı mezun olan insanlar var rezilliğe bakarmısınız ayrıca buradaki bütün akradalşlara hak veriyorum doktorlar vatandaşların hakkını yiyor bu da demek oluyor ki boşuna hipokrat yemini etmişler yorumları okurken cse diye bi vatandaş dikkatimi çekti yaa arkadaşım sen nasıl saçma bi düşünceye sahipsin adam babasını kaybetmiş sen geldiş napalım bekçimi koyalım köyler de ciddi bir problem varr doktor konusunda ama ben şehirde böyle bir problem göremiyorum çoğu doktor özel hastanede çalışmak istiyor fakat bir çok insanın özel hastaneye gitmeye gücü yetmiyor onlarda soluğu devlet hastanelerinde alıyorlarr ve devlet hastanesindeki doktorlarda yeterince ilgisiz bilgisiz ve hastalara çok itici davranıyorlar.. bu yüzden lütfen rica ediyorum hakkınızı arayın 5 yıl okumakla adam olunmuyor insan hakkı yemekte neymişş kendinizi ezdirmeyin hakkınızı arayınn sizi cahilleştirmelerine izin vermeyinn

 39. fahire diyor ki:

  Doktorunuz kapisinda tablo olun 8:00 17:00 7:00 16 :00 2; 30 da bir doktor saglik ocagini birakmaz . Ancak doktorun kendi asti tablo ile cikabilir doktorunuz kendi esti gibi cikmaz saglik ocagindan..

 40. mine yahsi diyor ki:

  Atakent sağlık ocağına bağlı biri olarak dr mustafa beyden cok memnunum allah razı olsun cok ilgili ve guzel açıklamalarla konuşuyor herkese böyle dr denk gelmez hemsireleride cok iyi cok ilgili tebrik ediyorum görevlerini hakkiyla yerine getiriyorlar

 41. nil diyor ki:

  Benim bağlı bulunduğum aile hekimim saat08:30 başlar.Son derecede mükemmel bir doktordur.

 42. Özge diyor ki:

  Bağcılar Sancaktepe Mah.’deki aile hekimimiz de aynı şekilde mesai saatlerine uymuyor. Hadi 16.00’dan sonra hasta bakmamalarını geçtim, adam ne zaman gitsem yerinde yok. En son geçtiğimiz çarşamba günü saat 13.00 civarı gittim ve oradaki görevli bayana doktor beyin olup olmadığını sorduğumda “Henüz gelmedi, ne zaman geleceği ya da gelip gelmeyeceği belli olmaz. Haber vermedi.” dedi. Bu durum benim için bardağı taşıran son damla oldu. Ben haftalardır bu doktorun peşinde koşuyorum resmen. En sonunda 184ü arayıp şikayette bulundum, onlar da gayet ilgilendiler. Hatta daha sonra tekrar arayıp şikayetimi daha ayrıntılı dinlediler. Ne olacak çok merak ediyorum. Ama bu işin peşini bırakmayacağım. Annem diz ağrısından duramıyor kadına ilaç yazdıramıyorum. Sağlık raporu almam gerekiyor bir türlü alamıyorum. Kimseyi bu şekilde mağdur etmeye hakları yok. Ben hakkını arayabilen biri değildim ama artık beni de şirazeden çıkardılar. Kavga edecek kadar da kendini bilmez biri değilim benim en başta kendime saygım var. Gerekli merciler aracılığıyla bu işin peşini bırakmayacağım.

 43. sinem diyor ki:

  cumartesi günleri çalışsalar ya da akşam saat 8’e kadar açık olsalar hafta içi. saat 5 nedir allah aşkına!

 44. Selin diyor ki:

  Asm lerde doktorlar gece nöbet tutuyor mu ve eğer tutuluyorsa tam gün mü

 45. r1d4k diyor ki:

  Merhaba ; Ayın 21 22 sinde açık olacak mı bilgisi olan var mı

 46. Murat diyor ki:

  Allah tum doktorlarimizdan ve diger saglik personelinden razi olsun.Hepsine sonsuz tesekkurlerimi sunarim.Bilgi sorumluluk yukler insanin omuzlarina risk almayi gerektirir koca yurekli doktarlarimiza sevgilerimle

 47. guven doğru diyor ki:

  Muayenehane kapılarında çalışma saatleri yazılı olmalı.Bulunmama sebepleri yazılmalı.Vatandaş da ; ilgili üst makama durumu aktararak,bildirim tarih ve zamanını yazıp takip etmek suetiyle vatandaşlık görevini yerine getirmeli,telefon konuşmalarının kayıtlarının tutulduğu bu zamanda.

 48. Sibel Kocak diyor ki:

  Merhaba .Bu yazdıklarımızı bizden başka okuyan varmı acaba bize yardımcı olabilecek biri?Madem mesai saatleri 8.00 de ise neden hiç kimse yok .Hani kağıt kürek işleri yapıyorlarmış yaa: (Dokuza kadar kimse gelmiyor gelse bile önce çay keyfi yapıyor. Bende bugün şikayet ettim sustukça kafalarına göre davranıyorlar. Saat dokuzda iş başımı olur.Neredeyse öğlen olmuş!Okul var iş var bunların yüzünden ya ilacı parayla alıyoruz yada çok mecbursak Özele gidiyoruz .Bu düpedüz düz kul hakkıdır!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir