Miniatürk Ziyaret Günleri ve Saatleri

Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniatürk 2 Mayıs 2003 tarihinde hizmete açılmıştır. İstanbul’da gezilecek yerler denilince akla gelen ilk yerlerden biridir.

Miniatürk sadece İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin güzelliklerini ortaya sermiştir. Özellikle turistler için dikkat çeken bir yerdir. Aynı zaman da Miniatürk dünyanın en büyük maket alanına sahip ve aynı zaman da 22 ay gibi kısa sürede tamamlanan bir minyatür kentidir.

Mekanın büyüklüğünü iç açıcılığıyla destekleyen diğer bir husus da kentin açık havada olmasıdır. Bu koşullar karşısında sınırlı sürede Türkiye’yi geziyormuş havası veren Miniatürk  aynı zaman da Türkiye’nin kültür ve modernliğini de ortaya koyar. Ayrıca mekan maketlerle sınırlandırılmayıp yeşil alanlar , kapalı alan , havuz ve suyolu , otopark , amfitiyatro , hediyelik eşyaların bulunduğu alışveriş merkezi , oyun alanı , gezi alanını boydan boya gezen minyatür ekspers tren , satranç , labirent , go-card ve tekne turu gibi farklı mekanlarla zenginleştirilmiştir.

Miniatürk hergün saat 09.00-19.00 saatleri arası hizmet vermektedir. Nakit veya kredi kartıyla ücretlendirilen mekanın tam bileti 5 TL – öğrenci , öğretmen , polis ve askerlere 3 TL – Velilere 5 TL – Turistlere 10 TL’dir.

Konuya benzer diğer yazılar...

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir